Blat ze spieku kwarcowego do białej kuchni — jaki wybrać?

Spieki kwarcowe to trwałe, odporne na uszkodzenia i zarysowania materiały wykończeniowe powszechnie wykorzystywane do produkcji blatów kuchennych. W artykule podpowiemy, dlaczego warto wybrać blat ze spieku. Podpowiemy także, jaki okaże się najlepszym wyborem do białej kuchni.

Spieki kwarcowe to uniwersalne materiały wykończeniowe produkowane z naturalnych składników: kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Dzięki procesowi wypiekania w hybrydowych piecach w temperaturze 1220 stopni są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia i zarysowania.

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych

Spieki kwarcowe są powszechnie wykorzystywane do produkcji blatów kuchennych. Wszystko za sprawą ich unikalnych zalet: eleganckiej estetyki, łatwości montażu, odporności na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania czy wyjątkowo niskiej nasiąkliwości. To jednak nie wszystko. Wiele blatów ze spieków posiada także antybakteryjną powłokę, odporną na rozwój pleśni i grzybów. A to w przypadku regularnego kontaktu powierzchni z żywnością jest ogromnie ważne.

Jaki blat ze spieku do białej kuchni?

Blaty ze spieków kwarcowych do złudzenia przypominają te wykonane z naturalnych kamieni: piaskowca, marmuru, granitu lub innych materiałów, np. drewna. Który z nich będzie wyglądał najlepiej w białej kuchni? Biel to uniwersalna barwa, która świetnie połączy się z innymi nasyconymi kolorami oraz z wszelkimi wzorzystymi strukturami. Zanim dokonasz wyboru, zastanów się nad tym, jaki efekt chcesz osiągnąć.

  • Bezpiecznym wyborem, który pozwoli osiągnąć efekt harmonii i eleganckiej aranżacji będzie umieszczenie w białej kuchni blatu w kolorze białym, szarym, piaskowym lub kakaowym. Aby nadać wnętrzu więcej charakteru, postaw na barwne dodatki — doniczki, sprzęty małego AGD czy pojemniki do przechowywania żywności.
  • Jeśli lubisz kontakty, jednak nie chcesz rezygnować z klasyki, sięgnij po blat w czarnym kolorze. Będzie on stanowił świetne tło do dodatków w jaśniejszych, najlepiej jednolitych barwach.
  • Nie boisz się odważnych połączeń? Wybierz blat w soczystym kolorze czerwieni, żółci lub pomarańczy. Pamiętaj, aby oryginalna kuchenna aranżacja współgrała z pozostałą częścią mieszkania. Tylko wtedy osiągniesz spójny efekt.

Blaty ze spieków kwarcowych to świetny wybór zarówno do małych, jak i przestronnych kuchni. Eleganckie, trwałe i świetnie przystosowane do kontaktu z żywnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Źródło: https://www.e-stone.pl/spieki-kwarcowe/

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *