Bonus za założenie konta bankowego – ile można na nim zarobić?

W czasach wysokiej inflacji i kryzysu gospodarczego coraz większą popularność zyskują sposoby na dorobienie do pensji. A w tej kategorii niekwestionowanym numerem jeden są promocje bankowe – za nie więcej niż kilka godzin pracy można otrzymać sumy, których wysokość może was zaskoczyć. Jak skorzystać z bonusu za założenie konta bankowego i ile można zarobić na promocjach bankowych?

Dlaczego banki rozdają pieniądze za założenie konta?

Zanim przyjrzymy się konkretnym sumom, jakie można zarobić ja promocjach bankowych, warto najpierw wyjaśnić, dlaczego banki rozdają klientom pieniądze. To dziwne – w końcu rzadko kiedy otrzymujemy coś za darmo, a już szczególnie od instytucji finansowych, które przecież dbają o każdy grosz. Jak działają promocje bankowe?
Rozwiązanie tej kwestii jest bardzo proste. Bankom zależy na ściągnięciu jak największej liczby nowych klientów. Część z nich zrezygnuje z konta po otrzymaniu pieniędzy, ale niektórzy zostaną na dłużej i wezmą kredyt czy założą lokaty. Dla dużego banku kilkaset złotych to niewiele, szczególnie gdy wziąć po uwagę koszty kampanii marketingowych sięgające setek milionów złotych.
Najważniejsze jest pozyskanie nowych klientów – a najprościej jest to zrobić dając konkretną zachętę finansową do założenia konta. Promocji bankowych jest na tyle dużo, że wiele osób traktuje je jako dodatkowe źródło dochodu.

Ile można zarobić na promocjach bankowych?

Wiemy już, że promocje bankowe to nie oszustwo, a skuteczny sposób na dorobienie do pensji. Ale ile można zarobić na bonusach za założenie konta bankowego?
Tutaj wszystko zależy od konkretnej oferty, ale z reguły jest to kilkaset złotych za jedno konto w nowym banku. Stawka waha się w przedziale od dwustu do nawet ośmiuset złotych, przy czym ostatnio raczej bliżej jest jej do tej górnej granicy.
Promocje bankowe różnią się między sobą nie tylko kwotami, ale też formą i rodzajem bonusu oraz warunkami, jakie trzeba spełnić, by go otrzymać. Każdy bank ma własną ofertę – warto je ze sobą porównać i wybrać najlepszą promocję bankową: https://lowcabonusow.pl/.

Jak zarabiać na bonusach za założenie konta w banku?

Jak już wspomnieliśmy, by otrzymać bonus należy założyć konto w banku jako nowy klient. Zazwyczaj można to zrobić całkowicie przez internet, co pozwala oszczędzić czas i przyśpieszyć ten proces. Czasami niezbędne może okazać się aktywowanie konta lub zdjęcie z niego limitów. Wówczas należy udać się osobiście do placówki banku.
Gdy konto jest już aktywne, można zacząć spełniać wymagania zapisane w regulaminie promocji. Te są różne – z reguły trzeba wpłacić na konto określoną sumę (można ją potem od razu wydać lub wysłać przelewem do innego banku) i dokonać kilku płatności kartą. Czasami banki dodają inne warunki, ale z reguły można je łatwo osiągnąć.
Jeśli warunki promocji zostaną spełnione, bank przekaże nam bonus w wybranej formie (np. gotówka, voucher do sklepu internetowego), a my możemy zamknąć niepotrzebne konto lub dalej z niego korzystać. Tak, to naprawdę jest aż takie proste!

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *