Gdzie kupić mieszkanie w Gdańsku i okolicach w 2022-2023?

Rynek nieruchomości Gdańska i całego Trójmiasta jest nie tylko różnorodny i dynamicznie się rozwija, ale też zajmuje coraz nowe obszary. Buduje się wszędzie – w centrum i na peryferiach, na byłych terenach poprzemysłowych oraz w otulinie zieleni Trójmiejskiego parku krajobrazowego. Położenie na mapie kształtuje charakter realizowanych nieruchomości, a także wpływa na ceny mieszkań.

Dzisiejszy krótki digest dostarczy Ci odpowiedzi na następujące pytania:

  • w jakich dzielnicach Gdańska jest najlepiej kupić mieszkanie;
  • jak nowe inwestycje prezentują się cenowo;
  • jakie inne lokalizacje Trójmiasta i okolic warto rozważyć, jeśli szukać budżetowego lokum.

Mieszkanie w Gdańsku – w jakiej dzielnicy?

Najliczniejsza i najlepiej sprzedająca się kategoria nowych nieruchomości w stolicy Pomorza to bez wątpienia mieszkania na osiedlach wielorodzinnych. Sprzyja temu ciągle podnoszący się standard oraz liczne udogodnienia, przygotowywane przez deweloperów. I obszarów, gdzie kupimy nowe mieszkanie w stosunkowo przystępnej cenie, jest też dość sporo.

Jeśli szukasz w miarę taniego mieszkania w Gdańsku, polecamy skupić się na następujących dzielnicach:

  • Jasień;
  • Ujeścisko-Łostowice;
  • Wrzeszcz;
  • Piecki-Migowo;
  • Gdańsk Południe.

Działają tu czołowe polskie firmy deweloperskie, takie jak Robyg, Euro Styl, Inpro, Hossa czy Semeko, i obszary te są przez nich wybierane z kilku powodów. Po pierwsze, mają wystarczająco dużo działek inwestycyjnych, które nadawałyby się pod zabudowę wielorodzinną, w tym pod budownictwo wieloetapowych osiedli składających się nawet z kilkunastu bloków oraz dużego przynależnego terenu. Po drugie, lokalizacja ta pozwala na dogodny dojazd do kluczowych punktów miasta oraz na korzystanie z różnorodnych środków komunikacji miejskiej. Po trzecie, okoliczna infrastruktura potrafi zaspokoić wszystkie podstawowe potrzeby – nowe osiedla są wznoszone zazwyczaj w pobliżu szkół i przedszkoli, ośrodków medycznych oraz punktów handlowo-usługowych. Jeśli zaś takich w okolicy zabraknie – powstają bezpośrednio na osiedlu.

Jakie inwestycje powstają w wymienionych powyżej dzielnicach? Na przykład, Osiedle Dynamika – realizowany etapowo kompleks w Ujeścisku, na którego terenie oprócz podstawowych udogodnień dostępne są także skate park, rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów oraz zaplecze usługowe. Albo kameralne osiedle Vista realizowane przez Robyg Development, z prywatnym klubem fitness, salą zabaw dla dzieci oraz monitoringiem.

Więcej ciekawego – na przedmieściach

Jeśli szukasz przystępnego cenowo lokalu, nie lekceważ też kameralnych miejscowości otaczających Gdańsk – takich jak Banino, Kowale, Jankowo Gdańskie, Bąkowo, Straszyn, Borkowo czy Czapie. Tutaj powstają tradycyjne inwestycje wielomieszkaniowe o infrastrukturze nie gorszej (a poniekąd też lepszej) niż w obrębie miasta oraz kompleksy domów jednorodzinnych (szeregowych i bliźniaczych).

Ciekawą destynacją może być też Pruszcz Gdański – leży bowiem tuż przy południowej granicy Gdańska, posiada bardzo dobrą infrastrukturę miejską i może poszczycić się dużo niższymi cenami mieszkań. Powstają tutaj modernistyczne osiedla wielorodzinne wyposażone w innowacyjne udogodnienia (na przykład, Młody Straszyn, Pruszcz Park, Osiedle Gdańskie Ogrody czy też Sikorskiego 36), domy szeregowe i bliźniacze oraz wolnostojące bloki mieszkalno-usługowe.

Coraz więcej dzieje się w Gdyni

Rozważając opcję zakupu nieruchomości w Trójmieście, nie możemy ominąć uwagą Gdyni. Mianowana “miastem przyszłości”, stanowi obszar niezwykle perspektywiczny dla inwestycji, a tutejsze nieruchomości bardzo szybko zyskują na wartości.

Nowe mieszkanie w Gdyni w przystępnej cenie znajdziemy w takich dzielnicach, jak Chwarzno-Wiczlino, Oksywie, Chylonia, Cisowa, Leszczynki, Grabówek, Wielki i Mały Kack. Śródmieście oraz nadmorskie dzielnice zaś są zarezerwowane raczej dla budownictwa apartamentowego.

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *