Gdzie po pożyczkę w wieku 18 lat?

W wieku 18 lat wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z pracą co często też przekłada się na myślenie o tym co zrobimy z zarobionymi pieniędzmi. W młodym wieku gdy mamy odłożone już jakieś pieniądze są one najczęściej wydawane na sprzęt rtv bądź też zakup pierwszego samochodu za kilka tysięcy złotych.

Co jednak jeśli nie mamy zdolności do oszczędzania by odłożyć na upragniony komputer albo nie chcemy czekać aż nasze konto bankowe napełni się większą kwotą gotówki? Tu z pomocą najczęściej przychodzą banki oraz firmy udzielające pożyczek, problem jednak w tym że w wieku 18 lat ciężko jest uzyskać dodatkową gotówkę z powodu braku zaufania do młodych osób przez instytucje finansowe. Tak dla przykładu większość banków nie udziela kredytów osobom w wieku 18 lat z powodu braku historii kredytowej, choć w lepszej sytuacji są osoby które chcą wziąć jakiś sprzęt rtv czy agd na raty wtedy mamy większe szanse na uzyskanie pożyczki od tej na dowolny cel. Nawet firmy pozabankowe często unikają młodych osób nie chętnie pożyczając im pożyczek – przykładowo u większości firm udzielających chwilówki limit wieku to 20-21 lat.

Gdzie po kredyt w wieku 18 lat?

Obecnie jesteśmy w dosyć komfortowej sytuacji ponieważ zapytania o kredyt czy pożyczek możemy kierować całkowicie przez internet uzywając do tego celu internetowych wniosków. A jeszcze kilkanaście lat temu musieliśmy w tym celu odwiedzać każdą kolejną placówkę bankową, w każdej składajac wniosek z dołączoną informacją o dochodach z miejsca pracy. Dziś przy wstępnej decyzji o kredyt wystarczy nam dowód osobisty a dodatkowo dostęp do naszego konta bankowego które pomoże zweryfikować naszą zdolność kredytową.

Przykładowo starając sie o kredyt w mBanku wystarczy że wypełnimy wniosek o kredyt a następnie ściągniemy specjalną aplikacją z pomocą której zostaną zweryfikowane nasze dochody spływające na konto bankowe. I nie musi to być wcale konto bankowe założone w mBanku a dowolny bank który współpracuje ze wspomnianą aplikacją. Nawet jeśli nasz bank nie będzie obsługiwany przez aplikację to możemy sami ściągnąć historię konta i przesłać ją drogą mailową pracownikom mBanku. Na jej podstawie bank oceni naszą zdolnośc oraz podejmie decyzję o przyznaniu nam kredytu. Na bardzo podobnych zasadach działa też internetowy serwis Igotówka uruchomiony przez BNP Paribas pozwalający pożyczyć całkowicie przez internet nawet do 20 000 zl.

pożyczka ratalna od 18 lat Wonga
Pożyczka pozabankowa w wieku 18 lat?

W tak młodym wieku polecanie pożyczek pozabankowych nie byłoby najlepszym pomysłem tym bardziej że mamy czystą historię kredytową więc zaciaganie tego rodzaju pożyczek byłoby kompletnie nie opłacalne. Co innego jeśli zależy nam na małej kwocie którą chcielibyśmy szybko spłacić a więc w ciągu 30 czy maksymalnie 60 dni. Wśród firm udzielających chwilówek 18-latkom są takie firmy jak OK Money, Pandamoney czy Kyzoo. W każdej z tych firm jako nowy klient pożyczymy na dobry początek 500 zł na okres 30 dni (z możliwością przedłużenia terminu spłaty o kolejne 30 dni za dodatkową dopłatą), jeśli zależy nam na większej kwocie to w jedynie Pandamoney oferuje pożyczki powyżej 500 zł do nawet 1800 zł na całkiem przystępnych warunkach.

Jeśli po raz pierwszy zaciągamy chwilowkę warto skorzystać z dostępnych promocji a taką 18-latkom oferują firmy OK Money i Kyzoo dzięki którym możemy pierwszą pożyczkę do 500 zł uzyskać całkowicie za darmo i bez opłat. Przykładowo jeśli 1 czerwca pożyczymy 500 zł to 30 czerwca oddajemy dokładnie tyle samo 500 zł nie ponoszących żadnych opłat i prowizji. Dotyczy to jednak wyłącznie pierwszej pożyczki zaciąganej w danej firmie.

Więcej przydatnych informacji na temat uzyskania pożyczki dla osób w wieku 18 lat znaleźć możecie na forum kredytowym Portfel24

Author: jaszewski

Share This Post On

1 Comment

  1. Trochę takich pożyczek można znaleźć, przynajmniej na rynku pożyczek pozabankowych. Co raz więcej jest firm, które decyduje się na udzielenia pożyczek osobom w wieku 18 czy 19 lat. W bankach praktycznie jest to nie możliwe, no chyba że skorzystamy z jakiegoś zakupu ratalnego.

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *