Nadjeżdża kasa – Kasy fiskalne w taksówkach

Oceń artykuł

Ministerstwo Finansów stawia sprawę jasno – od Nowego Roku w taksówkach muszą być zainstalowane kasy fiskalne. – Tylko gdzie je kupić? – pytają słupscy taksówkarze.

Spór o konieczność montowania kas trwa od kilku miesięcy. Z tego powodu taksówkarze kilkakrotnie blokowali ulice miast w całej Polsce, chcąc wymusić na ministerstwie cofnięcie tej decyzji. – Taksometry doskonale spełniają swoją rolę – uważa Bernard Gierszewski, szef słupskiej sieci MPT. Do tej pory do Urzędu Miar w Słupsku w celu legalizcaji kas zgłosiło się 146 taksówkarzy, na 350 zarejestrowanych w mieście. Być może byłoby ich więcej, gdyby nie fakt, że kas, bądź nowoczesnych taksometrów do których można je łatwo podłączyć, w sklepach brakuje. – Myślę, że sytuacja ustabilizuje się do połowy marca – przewiduje Marcin Szymoniak, właściciel sklepu ADD przy ul. Szczecińskiej w Słupsku. Tymczasem Anna Sulik z biura prasowego Ministerstwa Finansów nie ma wątpliwości, że to wina taksówkarzy: – Mieli ponad rok, aby uregulować sprawę. Tym osobom, które w terminie nie zainstalują kas, grozi grzywna do 360 tys. zł.

Taksówkarze do dzisiaj mogą składać wnioski o odroczenie terminu instalacji kas w Urzędzie Skarbowym. – Będą one rozpatrywane indywidualnie, jeśli kierowca wykaże, że w terminie nie był w stanie jej zamontować. Przestrzegam jednak, że na rozpatrzenie wniosku mamy do miesiąca czasu. Jeśli taksówkarze nie posiadający kas będą w tym czasie wozić klientów, będzie to nielegalne – wyjaśnia zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Słupsku Krzysztof Zdunek. Kontroli taksówek mogą dokonywać pracownicy fiskusa, Urzędu Miar oraz policja.

Strona producenta taksomemetrów fiskalnych ELITE TAXI – http://www.taksometrfiskalny.pl/

Źródło: Głos Wybrzeża

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *