Półwysep Lipa

Przyznam, że bardzo lubię pisać o miejscach w których byłem i w których pobyt wspominam szczególnie miło. Do takich miejsc bezsprzecznie należy Półwysep Lipa, który nie jest półwyspem tylko z nazwy, ale faktycznie jest półwyspem wysuniętym nad wschodnim brzegiem jeziora Wdzydze a znajdujący się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Półwysep Lipa nie tyle cenię sobie dlatego że wspominam to miejsce bardzo dobrze pod kątem wypoczynkowym, ale również dlatego że jest położone w miejscu z którym jakby związane jest moje dzieciństwo. Aby jednak nie zagłębiać się w temat mojego dzieciństwa bo nie o tym jest dzisiejszy artykuł, przejdę do atutów jakie posiada Półwysep Lipa.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że jest to wspaniałe miejsce pod kątem geograficznym, co można zaobserwować już po samych zdjęciach lotniczych. Wysunięty półwysep, dostęp do ogromnego jeziora wdzydzkiego (zwane również kaszubskim morzem) czy przyroda Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego to nie wszystko. W tym miejscu bowiem znajduje się również ośrodek wypoczynkowy, na terenie które znajduje się zarówno camping, domki letniskowe jak również przystań wodna dla jachtów i łodzi.

Pole campingowe które znajduje się na terenie Półwyspu Lipa to ponad 3 hektary powierzchni, a więc można tu postawić zarówno kampera jak również przyczepy kempingowe. Dodatkowo pole wyposażone jest w podłączenia do prądu, dostęp do bieżącej wody, sanitariaty, prysznice, pomieszczenie kuchenne czy nawet odpłatną pralkę.

domki półwysep lipa

Ja osobiście miałem okazję korzystać już nie raz z drewnianych domków znajdujących się na terenie Połwyspu Lipa. Większość z nich to stosunkowo nowe domki, wyposażone już w ogrzewanie elektryczne, telewizję, aneks kuchenny z lodówką, czajnikiem, naczyniami i sztućcami oraz w łazienkę z prysznicem i WC. W ofercie ośrodka dostępne są również domki holenderskie a na stronie ośrodka znajdziemy aktualne ceny, które uzależnione są od sezonu w którym planujemy pobyt. Sezon A rozpoczyna się od 28 kwietnia a sezon D kończy się z dniem 22 października.

Co warte odnotowania, na terenie ośrodka znajduje się restauracja w której zjemy zarówno śniadanie, obiady jak również kolacje. Spróbować będziemy mogli również domowych ciast i wypieków, posmakować wybornej kawy z ekspresu czy świeżo wyciskanych soków z owoców i warzyw. W tej samej restauracji odbywają się również wieczorne dyskoteki dla gości lub koncerty z muzyką na żywo. Poza samymi noclegami i wyżywieniem, Półwysep Lipa udostępnia zarówno atrakcje dla dzieci jak i dla dorosłych. Dzieci będą miały okazję skorzystać z zadbanego placu zabaw, przejażdżki konnej czy kąciku zabaw dla dzieci znajdującej się w restauracji.

Na sam koniec warto wspomnieć również o przystani wodnej, gdzie będziemy mieli możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętu wodnego, w której wynajmiemy zarówno kajaki i rowery wodne, jak również łodzie żaglowe.

Autor: Karol Jaszewski, foto: Maknitt-Tur sp. z o.o.

Półwysep Lipa
Wdzydze Tucholskie – Lipa 2
83-442 gmina Karsin
woj. pomorskie
tel. + 48 58 687 32 45 / +48 605 44 66 55
e-mail: recepcja@knitter.pl
www: www.polwyseplipa.pl

Author: jaszewski

Share This Post On

1 Comment

  1. Fantastyczne miejsce dla rodzin z dziećmi. Dość wysokie ceny za domki w sezonie, ale jest to rekompensowane dużą liczbą atrakcji jak na Kaszuby. Dobrze wyposażona przystań z zadbanym sprzętem do pływania (omegi, pucki, rowery, kajaki), Bardzo duży plus za organizację zajęć popołudniowych dla dzieci przez sympatycznych animatorów (czytanie, zabawy ruchowe, rysowanie, itp.). Teren jest zadbany, chociaż plac zabaw mógłby być unowocześniony i zmodernizowany. Jeździmy tam od kilku lat i nic się nie zmieniło. Bardzo przyzwoita kuchnia w restauracji. Ceny rozsądne. Polecamy z czystym sumieniem (rodzice + trójka dzieci).

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *