Zamiast ponosić koszty związane z opłacaniem wielu różnych narzędzi ułatwiających prowadzenie biznesu, lepiej postawić na kompleksowe rozwiązanie. Dzięki temu można obniżyć wydatki na oprogramowanie, a jednocześnie zyskać pewność, że wszystko będzie działało prawidłowo. Świetnym przykładem jest nowoczesny program do zarządzania magazynem, który pozwala również wystawiać faktury i prowadzić małą księgowość. W razie potrzeby, narzędzie można zintegrować z popularnymi platformami e-commerce typu Allegro, Prestashop i Magento.
1. Dlaczego warto postawić na program do faktur z magazynem?
2. Co jest potrzebne do wystawiania faktur VAT?
3. Na czym polega automatyczne pobieranie danych kontrahentów?
4. Porównanie wersji programu do fakturowania i obsługi magazynu
Istotną zaletą programu jest to, że może być wykorzystywany również przez osoby, które nie mają doświadczenia w wystawianiu faktur VAT lub innych dokumentów. Program do faktur z magazynem może być wykorzystywany nie tylko w małych, ale również w średnich firmach działających w handlu oraz usługach. Kolejną zaletą narzędzia jest generowanie pliku JPK oraz to, że program magazynowy dostępny jest w kilku różnych wariantach. Różnią się one ceną i funkcjonalnością, co daje klientom możliwość dobrania idealnego narzędzia do ich potrzeb.
Dlaczego warto postawić na program do faktur z magazynem?
Chociaż jest to prosty w obsłudze program, to daje użytkownikom możliwość korzystania ze wszystkich narzędzi przydatnych w biznesie. Przykładem może być automatyczne tworzenie dokumentów magazynowych oraz obsługa czytników kodów kreskowych co pozwala zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność. W razie potrzeby można oczywiście korzystać z faktur eksportowych, szczególnie że niezależnie od wybranego rodzaju dokumentów wystawianie faktur jest bardzo intuicyjne.
Oprócz wszystkich popularnych dokumentów sprzedaży (faktur, rachunków, paragonów), program pozwala również na eksport danych, ułatwia prowadzenie kasy, ma wbudowany CRM, obsługuje drugi VAT i KPiR… Jego możliwości są praktycznie nieograniczone.
Co jest potrzebne do wystawiania faktur VAT?
Każda faktura VAT powinna zawierać takie elementy jak data wystawienia, nazwa towaru lub usług, informacje o sprzedawcy oraz dane odbiorcy. Nie trzeba jednak zastanawiać się, co dokładnie musi się znaleźć na fakturze, ponieważ program do fakturowania i prowadzenia ewidencji przychodów ma wbudowane gotowe wzory. Tym samym podczas wystawiania faktury wystarczy pamiętać o podaniu danych klienta oraz określeniu ceny. Bezproblemowa obsługa drukarek fiskalnych sprawia, że równie łatwo, jak fakturę, można wystawić klientowi paragon. Automatyczna kontrola płatności w programie sprawia, że nie trzeba tracić czasu na pilnowanie, czy kontrahenci zapłacili za faktury wystawione z odroczonym terminem płatności.
Na czym polega automatyczne pobieranie danych kontrahentów?
Kolejną z ciekawszych opcji programu do prowadzenia magazynu i faktur jest możliwość automatycznego pobierania danych kontrahentów z popularnych baz. Eliminuje to konieczność wprowadzania ich ręcznie, czemu zazwyczaj towarzyszą niepotrzebne błędy. W nowoczesnym programie osoba odpowiedzialna za sprzedaż może po prostu wprowadzić NIP klienta i to wystarczy, aby system automatycznie pobrał odpowiadającą mu nazwę firmy oraz inne dane. Chociaż mogłoby się wydawać, że ręczne podawanie takich informacji nie stanowi problemu, to jeżeli trzeba każdego dnia wystawić dziesiątki lub nawet setki faktur, wspomniana funkcja przekłada się na ogromną oszczędność czasu oraz eliminuje ryzyko wystąpienia literówek w adresie lub nazwie firmy.
Porównanie wersji programu do fakturowania i obsługi magazynu
Wybierając najlepszy dla siebie program do faktur z magazynem, należy zacząć od zapoznania się z tym, co tak naprawdę oferują poszczególne wersje. W razie potrzeby użytkownik może w dowolnym momencie przejść na wyższą wersję, dlatego wiele firm zaczyna od podstawowego pakietu (oznaczonego jako wersja START), a później ewentualnie rozszerza jego możliwości. Bez względu na to, którą wersję programu wybierzesz, będziesz mógł liczyć na bardzo przystępne ceny.
Podstawowa wersja programu kosztuje niecałe 100 złotych brutto, co jak na program o takich dużych możliwościach wydaje się niezwykle niską kwotą. Wersja STANDARD, która oprócz tego, co oferuje START, daje również dostęp do drukowania seryjnego, pozwala obsługiwać wiele podmiotów oraz ma wbudowane druki pocztowe, KP, KW i wiele innych funkcji, kosztuje tylko 50 złotych więcej.
Najbardziej rozbudowana wersja programu, rozszerza możliwości narzędzia między innymi o kilometrówkę, przystępny CRM, integrację z pasażami handlowymi i inne przydatne opcje, kosztuje 229 PLN. Wszystkie podane ceny są cenami brutto, więc istotne dla przedsiębiorców ceny netto będą jeszcze niższe. Dzięki temu, że narzędzie oferowane jest w bezpłatnej wersji demonstracyjnej, każda firma zainteresowana nowoczesnym programem do faktur z magazynem może przed wydaniem jakichkolwiek pieniędzy wypróbować program. Od momentu jego zainstalowania jest na to aż 31 dni.