S6 i DK21! Ruszają przetargi na kolejne odcinki najważniejszych dróg w naszym regionie

Inwestycje dróg S6 oraz DK21 nabierają jeszcze większego rozpędu. Kolejne odcinki przechodzą do faz przetargowych, a na budowanych odcinkach rośnie liczba zrealizowanych kilometrów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, o ogłoszeniu przetargów na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 na ostatnim z odcinków między Słupskiem a Lęborkiem oraz na rozbudowę DK21 między Słupskiem a Ustką. W przyszłym roku ogłoszone zostaną kolejne przetargi na następne odcinki S6 od Koszalina do obwodnicy Słupska. Budowa tych dróg ma znacząco usprawnić komunikację lokalną i poprawić dojazdy dla turystów.

– Dzisiejsze przetargi to dobra inwestycyjna passa Pomorza. S6 i DK21 to najważniejsze drogi w regionie. Ich budowa to krok milowy do rozwoju regionu. Dzięki tym drogom możemy liczyć na rozwój biznesu i turystyki. Sprawne działania polskiego rządu na czele z premierem Mateuszem Morawieckim pozwoliły na szybkie tempo realizacji tych inwestycji. To dzięki tej sprawności mamy dzisiaj przyjemność ogłaszać te ważne przetargi i z niecierpliwością czekać na oddanie pierwszych odcinków, dzięki którym będziemy dobrze skomunikowanym regionem na mapie Polski – mówi rzecznik rządu i Poseł na Sejm RP Piotr Müller.

Ostatni odcinek S6 – Słupsk – Bobrowniki

Mapka S6

Ogłoszenie o przetargu dotyczy zaprojektowania i budowy dwujezdniowej drogi ekspresowej S6, między końcem obwodnicy Słupska (węzeł w Redzikowie) a węzłem Bobrowniki. Długość tego odcinka to ok. 16 km. Na wszystkie trzy odcinki tej trasy między Słupskiem a Lęborkiem ogłoszono już przetargi. Na ok. 41 kilometrach S6 trwają intensywne prace. Prace trwają na odcinku pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią. W fazie przetargu jest ok. 88 km tej jakże istotnej dla mieszkańców
i turystów drogi. Budowa drogi ekspresowej jest udogodnieniem dla wszystkich podróżujących.

Przetarg na rozbudowę DK21 – Słupsk – Ustka

To kolejne 13 km trasy, która zostanie rozbudowana. W ramach prac budowlanych przewidziano wykonanie nowej konstrukcji jezdni wraz korektą łuków, przebudowę skrzyżowań, montaż sygnalizacji świetlnych. Wzdłuż całego odcinka zostanie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy, co zapewne ucieszy wielu pieszych i rowerzystów korzystających z drogi krajowej nr 21 wraz z miejscami odpoczynku dla jego użytkowników. Wykonawca wybuduje również chodniki, drogi serwisowe oraz nowe przystanki autobusowe. W ramach przedsięwzięcia zostanie przebudowany most na Słupi we Włynkówku oraz wybudowane trzy przepusty.

Bezpieczniejsze i bardziej komfortowe podróżowanie

Bezpieczeństwo i jakość dróg to bardzo istotna kwestia. Budowa zarówno S6 jaki DK21 to gwarancja zwiększenia spójność sieci dróg, a przede wszystkim ułatwienie komunikacje zarówno mieszkańcom, jak i turystom. S6 jest najważniejszą trasą drogową Pomorza. Budowa ma ogromne znaczenie
w połączeniu największych miast Polski Północnej m.in. Szczecina, Gdańska, Gdyni, Lęborka, Słupska czy Koszalina. Dobra komunikacja w regionie to korzyści dla mieszkańców oraz turystów, dlatego jest to jedna z kluczowych inwestycji na Pomorzu. Rozbudowa DK21 poprzez nową nawierzchnię i budowę ekranów akustycznych gwarantuje obniżenie poziomu hałasu oraz zanieczyszczeń emitowanych przez transport.

– Infrastruktura drogowa na Pomorzu jeszcze nigdy tak szybko się nie rozwijała. Jako Poseł z naszego regionu cieszę się, że są środki na kluczowe inwestycje ważne dla mieszkańców. Zarówno o DK21 jak i S6 mieszkańcy i samorządowcy zabiegali od jakiegoś czasu. Ten sukces motywuje mnie do dalszych działań na rzecz regionu. Zachęcam do śledzenia postępów prac na stronach internetowych GDDKiA. – powiedział Piotr Müller Poseł na Sejm RP.

Źródło: materiał prasowy

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *