„Skorpion” – książka o zabójcy z Pomorza

„Skorpion. Sprawa zabójcy Pawła Tuchlina i seryjnych przestępstw na tle seksualnym na Pomorzu, popełnionych w latach 1975-1983” to książka autorstwa adw. dr Adriana Wrocławskiego, która z końcem 2020 rok ukazała się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek.

Paweł Alojzy Tuchlin to polski seryjny morderca o kryptonimie milicyjnym „Skorpion”, który w 1985 roku został skazany za zabójstwo 9 kobiet oraz usiłowanie dalszych 10 zabójstw. Sąd wojewódzki w Gdańsku, wyrokiem z dnia 5 sierpnia 1985 r., skazał Pawła Tuchlina na karę śmierci. Wyrok przez powieszenie wykonano 25 maja 1987 r. w areszcie śledczym w Gdańsku. Była to przed ostatnia wykonana w Polsce kara śmierci. Liczba jego ofiar śmiertelnych mogła być jednak znacznie większa, ponieważ dużej części z nich niestety nie udało się udowodnić.

Książka o Skorpionie – o seryjnym zabójcy z Pomorza

Skorpion Sprawa zabójcy Pawła Tuchlina i seryjnych przestępstw na tle seksualnym na Pomorzu jest pierwszą kompletną monografią sprawy zabójcy seryjnego Pawła Tuchlina „Skorpiona. Publikacja została oparta na dogłębnej analizie całości istniejącego materiału aktowego. Ponadto można w niej również znaleźć wspomnienia członków specjalnej grupy MO powołanej do wykrycia Skorpiona. W książce tej nawiązano również do innego seryjnego przestępcy seksualnego pochodzącego z Gdańska – Włodzimierza S. Rozpoczął on swoja kryminalną działalność w podobnym okresie co główny bohater książki, terroryzując kobiety w Gdańsku, na przełomie 1975/1976 roku. Ciekawym uzupełnieniem publikacji są opublikowane w oryginale listy Skorpiona, w tym jego osobista rewizja. Wszystko to aby jeszcze lepiej przybliżyć jego osobę, a także dać mu po śmierci, możliwość zabrania głosu we własnej sprawie.

Więcej informacji na temat publikacji: https://adwokat-wroclawski.pl/

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *