Statoil buduje trzecią stację w Gdyni

W sierpniu 2003 roku norweski koncern Statoil rozpoczął budowę trzeciej siódmej całodobowej stacji benzynowej w Gdyni, przy ul Admirała Józefa Unruga. Przy stacji działać będzie automatyczna myjnia samochodowa. Mieścić się tam będzie również klimatyzowany sklep o powierzchni 88 metrów kwadratowych, czynny 24 godziny na dobę. Zaopatrzyć się w nim będzie można w artykuły spożywcze (nabiał, wędliny, napoje, pieczywo wypiekane na miejscu, hot dogi) i przemysłowe (akcesoria i kosmetyki samochodowe, kasety wideo, prasa, papierosy). Na stacji będzie istniała możliwość bezpłatnego pompowania kół. Klienci będą mogli także skorzystać z odkurzacza samochodowego oraz napić się kawy.

Na stacji Statoil znajdą się trzy dystrybutory dwustronne na benzynę bezołowiową 95, benzynę bezołowiową 98, benzynę uniwersalną 95 oraz olej napędowy, w tym jeden z dodatkowymi wężami do szybkiego tankowania samochodów dostawczych (80 litrów na minutę) oraz jeden dystrybutor do autogazu.

Stacja spełniać będzie najwyższe wymogi z zakresu ochrony środowiska. Wyposażona będzie w system odsysania oparów, wahadło gazowe, dwupłaszczowe zbiorniki, monitoring wycieku paliwa, elektroniczny system pomiaru poziomu paliwa, stanowisko zlewowe, separatory olejów i benzyny, zawory przepełnieniowe oraz piezometry. Pod wiatą zostanie zastosowany szczelny beton.

Jak każda stacja Statoil, także i ta przygotowana będzie do obsługi kierowców niepełnosprawnych.

Informacja: Statoil Polska

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *