Strusie Afrykańskie w Garczynie

Na terenie wsi Garczyn, należącej do Gminy Liniewo położonej około 15 km na wschód od Kościerzyny i około 50 km od Trójmiasta, znajduje się Gospodarstwo Agroturustyczne Struś, prowadzone przez Katarzynę i Mariana Michonowskich. Główną atrakcją gospodarstwa jest Farma Strusi Afrykańskich.

Farma Strusi Afrykańskich w Garczynie została założona w lipcu 1993 roku i była pierwsza taką farmą w Polsce. Hodowla rozpoczęła się od 10 sztuk młodych strusi adaptując dla nich istniejącą oborę. Obecnie na terenie farmy spotkamy ponad 300 sztuk strusi, będących w różnym wieku a dla których zostało wydzielone i ogrodzone 5,5 ha wybiegów.

Zwiedzanie farmy – farma strusi w Garczynie koło Liniewa, czynna jest od połowy kwietnia do końca października. Po tym terminie farmę można również odwiedzać jednak w krószym zakresie czasu. W ramach oferty turystycznej, właściciele proponują zwiedzanie farmy (również z przewodnikiem dla grup zorganizowanych), możliwość biesiadowania przy ognisku, jazdę na koniku, jajecznice ze strusiego jaja, struśburgery oraz możliwość zakupu dodatkowych pamiątek.

strusie afrykańskie

Pobyt turystyczny na terenie gospodarstwa agroturystycznego Struś – do dyspozycji gości są również 2 samodzielne domki o pełnym wyposażeniu. Domki posiadają łazienkę z prysznicem, aneks kuchenny, jadalnie, salonik z telewizorem oraz zadaszony taras. W ramach pobytu właściciele polecają kąpiele w pobliskich jeziorach, wędkowanie, grillowanie, zbieranie runa leśnego, spacery po okolicy oraz bezpośredni kontakt z przyrodą i egzotycznymi zwierzętami.

Struś Gospodarstwo Agroturystyczne
Katarzyna i Marian Michnowscy
Garczyn 58, 83-420 Liniewo
tel. (058) 6879316, 604412575, 604561579
e-mail: michnowscy.agro@wp.pl
www: www.strusie-garczyn.pl

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *