Trudne kredyty – najważniejsze informacje dla kredytobiorcy

Trudne kredyty wcale nie są nowym produktem finansowym oferowanym przez bank. Tą nazwą określa się nie konkretny kredyt, a całą grupę zobowiązań. Dlaczego? Odpowiadamy poniżej.

Czym są trudne kredyty?

Mianem trudnych kredytów określamy produkty finansowe, z którymi wiążą się znaczne trudności na etapie ich pozyskania. Skomplikowana sytuacja kredytobiorcy, zbyt niska zdolność kredytowa czy negatywne wpisy w BIK to tylko niektóre z czynników, które mogą być przyczyną trudności w uzyskaniu kredytu w banku. Niezależnie więc, czy starasz się o kredyt gotówkowy, hipoteczny, konsolidacyjny, czy dla osób zadłużonych, możesz mieć jednocześnie do czynienia z trudnym kredytem. Warto mieć jednak na uwadze, że trudny kredyt, mimo że istnieją w związku z nim pewne problemy z pozyskaniem, nie oznacza, że jest całkowicie niemożliwy do uzyskania. Samodzielne starania o taki rodzaj zobowiązania mogą zakończyć się niepowodzeniem i najczęściej kończą się właśnie decyzją odmowna ze strony banku. Jednakże kiedy wiemy do kogo zwrócić się z problemem, sytuacja może obrócić się na naszą korzyść.

Kto pomoże nam w uzyskaniu trudnego kredytu?

Wiele osób, które zastanawiają się nad zaciągnięciem kredytu, swoje pierwsze kroki kieruje do banku. Bez wcześniejszej weryfikacji swojej sytuacji, sprawdzenia ofert poszczególnych instytucji czy sprawdzenia raportu, który można pozyskać bezpłatnie z Biura Informacji Kredytowej, udaje się do banku, do którego ma najbliżej. Dopiero kiedy na swój wniosek otrzymuje decyzję odmowną, zapala się czerwona lampka. Co zrobić w takiej sytuacji?

Jedyną dobrą decyzją jest udanie się do doświadczonego doradcy kredytowego. Tylko osoba z odpowiednimi kwalifikacjami wie, jak przeprowadzić klienta przez proces pozyskania trudnego kredytu. Jeszcze przed wizytą w banku dokładnie przeanalizuje sytuację finansową, a także raport BIK co pozwoli na ustalenie skutecznej strategii. Tylko dokładne prześwietlenie problemów klienta i weryfikacja, z jakimi trudnościami mamy do czynienia, daje nam szansę na odpowiednie przygotowanie i ustalenie, gdzie mamy szanse na pozyskanie potrzebnego finansowania. Dodatkowo zapoznanie się z przyczyną odmowy, pozwoli zapoznać się jeszcze dokładniej z jak dużym problemem się zmagamy.

Wbrew pozorom jedna odmowna decyzja nie przekreśla naszych szans. Mimo, że wszystkie banki weryfikują zdolność kredytową i historię wcześniejszych zobowiązań, nieco inaczej oceniają sylwetkę klienta, któremu są skłonne udzielić finansowania, co więcej proponując warunki, które będą akceptowalne przez klienta.

Trudny kredyt z pomocą doświadczonego eksperta – co zyskujemy?

Jedna decyzja odmowna o niczym nie decyduje. Jednakże każda kolejna zmniejsza nasze szanse na pozytywną decyzje w jakimkolwiek banku. Dlatego też rozwiązaniem nie jest składanie wniosków, gdzie tylko to możliwe. Z pomocą doradcy kredytowego, który ma wieloletnie doświadczenie, zna praktyki poszczególnych instytucji i może prowadzić negocjacje z osobami decyzyjnymi w bankach, może przybliżyć nas do pozytywnej decyzji w sprawie trudnego kredytu.

Pomoc eksperta https://habza.com.pl/ nie tylko zwiększa nasze szanse na pozytywna decyzję, ale także daje nam gwarancję tego, że nie przepłacimy na kredycie. Ze względu na zwykle trudną i skomplikowaną sytuację potencjalnego kredytobiorcy, banki nie są zbyt chętne, aby oferować preferencyjne warunki kredytowania. Jednakże z pomocą doradcy, będziemy mieli pewność, że proponowane warunki spłaty, są możliwie najlepszymi, na jakie może liczyć klient w nasze sytuacji.

Trudne kredyty dla bardzo zadłużonych?

Przyczyn, które decydują o tym, że nasz kredyt jest trudny do pozyskania może być wiele. Jednakże najczęściej mamy do czynienia z nałożeniem się niskiej zdolności kredytowej i zaległości w spłacie aktualnych zobowiązań. W takim przypadku mamy najczęściej także do czynienia ze sporym zadłużeniem, które przekracza nasze możliwości spłaty. To jedna z najtrudniejszych sytuacji dla klienta, który w pojedynkę nie jest w stanie osiągnąć w banku zadowalającego rezultatu. Rodzi się więc pytanie, czy trudny kredyt dla bardzo zadłużonych jest w ogóle możliwy? Owszem, jednak w tej sytuacji na pewno nie obędzie się bez profesjonalnego wsparcia.

Trudne kredyty, jak wskazuje sama nazwa, nie są proste do pozyskania. Co więcej, są praktycznie niemożliwe do osiągnięcia na własną rękę, gdyż tradycyjna oferta banków, dostępna dla każdego w przysłowiowym okienku w banku, nie dopuszcza możliwości udzielenia kolejnego kredytu osobie zadłużonej. Jedynym sposobem na wyjście z problemów, kiedy bank już raz odmówił nam finansowania, jest skierowanie swoich kroków do dobrego doradcy kredytowego. Tylko z jego wiedzą i doświadczeniem możemy liczyć na pozytywną decyzje kredytową w banku.

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *