Trudny kredyt – jak go uzyskać gdy bank odrzuca nasz wniosek

Kredyt nie bankowy – gdzie go uzyskać by nie przepłacić?

Przypuszczam że część z Was spotkała się z sytuacją kiedy bank z różnych powodów odrzucił Wasz wniosek o kredyt gotówkowy. Dzieje się to z różnych powodów, począwszy od zbyt niskich dochodów a więc niska zdolność kredytowa, przez opóźnienia które powstały w spłacie innych kredytów czy rat czyli negatywna historia kredytowa w BIK po sytuacje na prawdę błahe jak niski wiek osoby składającej wniosek o pożyczkę, jeśli ma 18 czy 19 lat.

Jeśli z jakiegoś z powyższych powodów nie uzyskaliście potrzebnej gotówki w banku, to jak najbardziej macie szanse na uzyskanie jej w innych instytucjach, najczęściej tych pozabankowych. Musicie jednak pamiętać, że pożyczki udzielane pozabankowo najczęściej wiążą się z wyższymi kosztami pożyczek, dlatego zaleca się raczej pożyczanie mniejszych kwot a bynajmniej nie większych jak 5000 czy 6000 zł z możliwie najkrótszym okresem spłaty.

Jak uzyskać kredyt jeśli bank odrzucił nasz wniosek o kredyt z powodu niskich dochodów?

Przyznam że sam miałem problem swego czasu z uzyskaniem pożyczki właśnie z tego powodu i pierwsze swoje kroki skierowałem wtedy do Providenta. Wtedy jeszcze koszty pożyczek u nich były dosyć wysokie, ponieważ firma stosowała wtedy udzielanie pożyczek domowych. Dzisiaj ta sytuacje uległa znacznej zmianie ponieważ firma rozszerzyła swoją ofertę, nie tylko wprowadzając wyższe kwoty pożyczek (do 15 000 zł) czy dłuższy okres spłaty (do 24 miesięcznych rat). Uległy zmianie również koszty pożyczek, ponieważ poza tradycyjną opcją domową pojawiła się również możliwość uzyskania pożyczki internetowej ze spłatą w ratach miesięcznych za pomocą tradycyjnego przelewu. Ta opcja jest znacznie tańsza od opcji domowej, a co więcej jest to jedna z najtańszych propozycji pożyczek pozabankowych, spośród dostępnych obecnie na rynku.

Posiadając niskie dochody możecie składać wniosek praktycznie w każdej z instytucji nie bankowych, ponieważ mają one znacznie mniejsze wymagania od tych stawianych przez banki. Przed skorzystaniem z konkretnej oferty należy jednak sprawdzić dokładne koszty jakie będą się wiązać z zaciągnięciem przez nas pożyczki. Tutaj głównie powinniśmy zwrócić uwagę na wysokość raty miesięcznej pożyczki oraz łączny jej koszt do spłaty. Większość firm pożyczkowych umożliwia sprawdzenie kosztu pożyczki jeszcze przed złożeniem wniosku, za pośrednictwem ich stron internetowych. Taką opcję znajdziecie dla przykładu na stronach Ferratum Banku (pożyczki do 5000 zł), Zaplo (pożyczki do 10 000 zł) czy Hapi Pożyczki (do 7500 zł).

pożyczka w providencie
Provident to jedna z najstarszych firm udzielająca pożyczek nie bankowych

Jeśli nie dostaliśmy kredytu z powodu negatywnej historii w BIK

Tu sytuacja może być już nieco bardziej skomplikowana jako że nie dość że żaden bank nie udzieli nam kredytu, to jeszcze będzie mieli problem z uzyskaniem pożyczki w wielu firmach pożyczkowych. Negatywna historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej pojawia się wtedy, kiedy w przeszłości mieliśmy zaciągnięty jakiś kredyt, bądź też braliśmy na raty jakiś sprzęt (lodówkę, pralkę czy telewizor) ale nie terminowo spłacaliśmy raty kredytu. W takim przypadku informacja o tych naszych opóźnieniach w spłacie mogła powędrować do BIK’u i może tam być przetrzymywana nawet do 5 lat (licząc od chwili powstania zadłużenia). Jeśli więc teraz będziemy starali się o uzyskanie kredytu, to szanse na jego uzyskanie w banku będziemy mieli praktycznie zerowe.
Gdzie szukać zatem pożyczek, przy których nie będzie stosowana weryfikacji pożyczkobiorcy w bazach BIK? Na szczęście niektóre z firm przy udzielaniu pożyczek, nadal weryfikują pożyczkobiorców jedynie poprzez rejestry dłużników (takie jak KRD czy Erif), dzięki czemu sprawdzane jest głównie to czy nie mamy zadłużeń pod kątem spłaty faktur i rachunków, pomijając historię bankową.
Jeśli szukamy firm pożyczkowych które udzielą nam kredytu bez BIK powinniśmy przyjrzeć się ofertom takich firm jak Incredit (pożyczki do 10 000 zł), wspomniany już wcześniej Ferratum Bank (do 5000 zł), nie zaszkodzi również złożenie wniosku w Providencie (pożyczki do 15 000 zł). Na tym polu pojawiają się co jakiś czas nowe firmy, więc jeśli chcemy sprawdzić jakieś z nowych ofert które się pojawiły to polecamy sprawdzać na bieżąco ten adres – www.banki24.com.pl/kredyty-bez-bik

18 czy 19 lat – bank nie przyzna nam kredytu, ale dostaniemy go w…

No właśnie, najpierw powinniśmy sobie zadać pytanie czy wspomniana pożyczkę będzie aż nam na tyle potrzebna by sięgać po nią w firmie pozabankowej. Jeśli tak, ale nie jest nam specjalnie śpieszno to powinniśmy zapoznać się z czymś takim jak pożyczki społecznościowe. Są one na tyle godne polecenia, że niekiedy ich koszt może być nawet mniejszy od tych udzielanych przez banki. Nieco kłopotliwe może być jednak to że nad swoją historię pożyczkową będziemy musieli trochę popracować a pierwszą pożyczkę nie uzyskamy tak od ręki. Wszystko dlatego że na tą jedną pożyczkę, składa się tak na prawdę wiele różnych osób (zwanych inwestorami) które widząc nową osobę której mają udzielić pożyczkę, będą miały obawy czy aby na pewno spłacimy nasze finansowe zobowiązanie wobec nich. Na pocieszenie mogę jednak powiedzieć, że każda z osób korzystających z takich serwisów specjalizujących się w pożyczkach społecznościowych jak Kokos czy Lendico, kiedyś sięgała po tą pierwszą pożyczkę po raz pierwszy i w końcu ją dostała. Jeśli więc nie przedobrzycie na początek ze zbyt wysoką kwotą, to powinniście uzyskać potrzebną gotówkę, nawet jeśli dopiero ukończyliście 18 lat i otrzymaliście swój własny dowód osobisty.

Kokos to obecnie najpopularniejszy serwis udzielający pożyczek społecznościowych

Jeśli jednak nie macie zbyt dużo czasu na wyrabianie sobie historii pożyczkowej w pożyczkach społecznościowych, to są firmy pożyczkowe które udzielą jej Wam w tak młodym wieku. Jeśli miałbym tu wskazać konkretne firmy to po raz kolejny musiałbym wymienić tu Providenta, Hapi Pożyczki, Wonga czy Monedo. Akurat te firmy udzielają pożyczek długoterminowych ze spłatą w ratach miesięcznych, ale istnieją również takie które udzielą Wam pożyczki z szybszą spłatą np. 30 czy 60 dni. Z większością z pożyczek dla 18 latków zapoznać możecie się na stronie zaprzyjaźnionego bloga Banki24 – pożyczki od 18 lat

Jak więc widzicie w każdych sytuacjach istnieją alternatywne rozwiązania, trzeba jednak pamiętać o tym że jedne będą dla nas bardziej lub mniej korzystne. Tylko od was zależy którą propozycję wybierzecie, a jest z czego wybierać ponieważ zarówno rynek bankowy jak i pozabankowy jest bogaty w różnego rodzaju marki oferujące nam dodatkową gotówkę na dowolny cel.

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *