Co Polacy najchętniej kupują z mobilnej gastronomii?

Mobilna gastronomia cieszy się w ostatnich latach sporą popularnością. Produkty najchętniej wybierane przez Polaków to zapiekanki, frytki, kebaby czy burgery. Mała gastronomia mobilna dotyczy także sprzedaży lodów, kawy czy lemoniady, które są chętnie wybierane zwłaszcza latem. Poznaj zalety mobilnej gastronomii i odkryj, co jeszcze można zamówić w takim punkcie gastronomicznym. Niech to będzie inspiracją do stworzenia własnego, dochodowego biznesu.

Czym jest mobilna gastronomia i co do niej zaliczamy?

Mobilna gastronomia to forma działalności, która cechuje się sprzedażą potraw i napojów z punktów mogących zmieniać swoją lokalizację. Jest biznesem, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie w dużych miastach. Od tradycyjnego punktu gastronomicznego odróżniają ją niższe koszty prowadzenia firmy. Przy tego typu działalności nie musisz przejmować się czynszem za wynajem lokalu, ani tym, czy uzyskasz zezwolenie właściciela nieruchomości do prowadzenia lokalu.

Lokalizacja mobilnej gastronomii zależy w dużej mierze od potrzeb rynku i klientów. Zwykle jednak food trucki, rowery gastronomiczne czy mobilne przyczepy znajdują się w strategicznych miejscach miasta. Jest to świetny sposób na to, aby zdobyć klientów i zagwarantować swojej działalności sukces. Warto wyróżnić się jednak i oferować coś, czego nie ma konkurencja.

7 najchętniej kupowanych przez Polaków w mobilnej gastronomii typów jedzenia i napojów

Jedzenie dostępne w punktach mobilnej gastronomii ma swój urok i często różni się od potraw czy napojów, które można kupić w standardowej restauracji. Sama forma podania, czy wygląd, jaki ma wózek gastronomiczny wzbudzają zainteresowanie wśród potencjalnych klientów. W takich punktach możesz odkrywać nowe smaki i przeżyć prawdziwą przygodę kulinarną.

Największą popularnością, jeżeli chodzi o mobilną gastronomię cieszą się jednak takie pozycje jak:

  • burgery w wersji klasycznej lub wegetariańskiej,

  • zapiekanki,

  • kebaby i falafele,

  • hot-dogi,

  • lody,

  • kawy,

  • lemoniady i świeżo wyciskane soki.

Nie jesteś pewny, co sprzedawać w swojej mobilnej gastronomii? Dobrym pomysłem może być analiza potrzeb rynku. Dzięki temu wybierzesz niszę dostosowaną do klienta. Niezależnie od tego, czy będziesz sprzedawać burgery, słodkie przekąski czy kawę, warto także umieścić swoją ofertę w Internecie, szczególnie w mediach społecznościowych.

Sprawdź, czego potrzebujesz do założenia własnego biznesu z mobilną gastronomią

Chcesz założyć własny biznes? Mobilna gastronomia to świetny pomysł. Niezbędna jest jednak atrakcyjna lokalizacja, w której stanie Twój food truck, czy rower gastronomiczny.

  • Pierwszym krokiem w przypadku mobilnej gastronomii będzie rejestracja firmy. Etap ten możesz pominąć, jeżeli prowadzisz już biznes gastronomiczny i decydujesz się na kontynuację dotychczasowej działalności w wersji mobilnej. Często spotyka się wózki gastronomiczne, które prowadzą np. sprzedaż lodów przed restauracjami.

  • Kolejny etap to zdobycie pozwoleń (zależą od tego, co planujesz sprzedawać). Warto dokładnie sprawdzić przepisy sanitarno-epidemiologiczne i to, jakie badania powinni mieć pracownicy. Jest to kluczowy aspekt prowadzenia tego typu działalności.

  • Konieczny będzie także wybór miejsca. Możesz zdecydować się na stałą lokalizację lub mobilność i różne punkty sprzedaży w zależności od sezonu.

Najważniejszą kwestią jest pojazd i profesjonalny sprzęt do mobilnej gastronomii. W tym przypadku możesz postawić na rowery gastronomiczne, wózki i inne specjalistyczne akcesoria dostępne w ofercie Food Bike. Są to m.in. konserwatory do sprzedaży lodów, kuwety cylindryczne czy ekspresy do kawy. Na specjalne życzenie możliwe jest dopasowanie pojazdu do indywidualnych preferencji.

Wyposaż swoją mobilną gastronomię w sprzęt najwyższej jakości. Sprawdź pełną ofertę Food Bike, który od lat zaopatruje przedsiębiorców w sprzęt mobilnej gastronomii z możliwością samodzielnej konfiguracji i spraw, aby Twoi klienci pokochali kuchnię, którą im zaoferujesz.

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *