Pomorskie Targi Przedsiębiorczości

Nie tylko do przedsiębiorców skierowane są trwające w Gdańsku „Pomorskie Targi Przedsiębiorczości”. W imprezie zorganizowanej przez Instytut Międzynarodowych Finansów i Bankowości (IMFiB) oraz PKO Bank Polski w hotelu Holiday Inn uczestniczą przedstawiciele pomorskiego samorządu, banków, administracji centralnej i przede wszystkim ci, którzy mogą na tym spotkaniu skorzystać – przedsiębiorcy.

Jak sfinansować założenie firmy, gdzie szukać pomocy w utrzymaniu już istniejącego przedsięwzięcia, jak eksportować i jak się ubezpieczyć – na te pytania odpowiedź można znaleźć na trwających w gdańskim Holiday Inn Pomorskich Targach Przedsiębiorczości.

– PKO BP posiada ofertę, która pomaga właścicielom małych i średnich firm znaleźć źródła finansowania – mówi Lilianna Dziekańska, dyrektor oddziału regionalnego w Gdańsku PKO BP współorganizatora targów. – Na tym spotkaniu chcemy przypomnieć i poinformować, że służymy nie tylko kredytami, ale także doradztwem. Zaprosiliśmy tu dyrektora Adama Poniatowskiego z departamentu bankowości zagranicznej i integracji europejskiej. Może to być bardzo dobra okazja, żeby dowiedzieć się od jednej z najlepiej poinformowanych osób jak pomóc sobie przy realizacji konkretnych zamierzeń korzystając ze środków trafiających teraz do Polski z UE.

Pierwszego dnia targów zorganizowano seminarium, w którym udział wzięli m.in. Ewa Swędrowska z Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, Francisco Sardina Costa, dyrektor Institucion de Formento Region de Murcia, Mirosław Drygas z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Jan Kozłowski, marszałek województwa pomorskiego.

Rozmawiano o roli MSP dla rozwoju Polski, konsekwencjach przystąpienia do UE, roli banków w udostępnianiu środków UE i instrumentach finansowania modernizacji przedsiębiorstw.

Dzisiaj od 10.00 do 14.00 w hotelu Holiday Inn zaproszeni przez organizatorów eksperci udzielać będą indywidualnych porad i konsultacji, rejestrować zgłaszane problemy oraz zagadnienia wymagające urzędniczych interpelacji czy rozstrzygnięć.

– Analiza polskiego sektora MSP wskazuje, że najważniejszym czynnikiem hamującym jego rozwój jest brak wiedzy z zakresu obowiązującego prawa, przygotowanych przez państwo programów wsparcia oraz brak współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, w szczególności w zakresie realizacji działań proeksportowych – mówi Jarosław Supera, prezes IMFiB. – Organizując podobne spotkania mamy nadzieję, że stopniowo uda się zmniejszyć negatywny wpływ wymienionych czynników na polską gospodarkę.

Źródło: Głos Wybrzeża

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *