Czy druga karta w telefonie jest potrzebna?

W dzisiejszych czasach smartfon na dwie karty SIM nie jest już żadną nowością. Tego typu telefon znajduje się w ofercie większości producentów. Mimo wszechobecnych, lokalnych hotspotów, a także licznych ofert dystrybutorów sieciowych, zawierających najróżniejsze udogodnienia, telefon ten może okazać się bardzo wartościowym i efektywnym narzędziem. Do czego może przydać się smartfon na dwie karty SIM?

Smartfon na dwie karty SIM – telefon prywatny i służbowy w jednym

Technologia Dual SIM może być bardzo dużym udogodnieniem, jeżeli wie się, jak z niej korzystać. Telefon posiadający dwa sloty na kartę SIM pozwala na jednoczesne posługiwanie się dwoma numerami – może zatem pełnić rolę zarówno telefonu prywatnego, jak i służbowego. W związku z tym przestanie być konieczne posiadanie przy sobie dwóch urządzeń – ich funkcje przejmie jeden.
Oczywiście, warto taki telefon wykorzystać zarówno do celów prywatnych. Jeżeli mamy wśród najbliższych osoby, z którymi chcemy utrzymywać stały kontakt, a jesteśmy w różnych sieciach, możemy dostosować drugi slot w naszym smartfonie w zależności od potrzeby.

Smartfon na dwie karty SIM będzie miał więcej praktycznych zastosowań. W jednym slocie możemy umieścić kartę, na przykład, z nielimitowanymi rozmowami, w drugim zawierającą jakiś korzystny pakiet nielimitowanego Internetu. Taki telefon będzie niezwykle wszechstronny oraz doskonale nada się na przykład na długie podróże.

Alternatywnym zastosowaniem dla drugiego slotu jest korzystanie z bezpłatnego dostępu do Internetu, który oferuje na przykład Aero2. Żeby taki uzyskać, należy założyć konto, dokonać niewielkiej opłaty oraz poczekać, aż poczta bądź kurier dostarczy do nas kartę SIM. Wtedy, mając smartfon na dwie karty SIM, możemy cieszyć się równocześnie obecnością we własnej sieci i bezpłatnym dostępem do Internetu, nie mając obowiązku nosić przy sobie więcej urządzeń elektronicznych. Darmowy pakiet Aero2 wymaga jednak odświeżenia przeglądarki raz na jakiś czas i ponownego wpisania kodów CAPTCHA (uwierzytelniających). W erze wszechobecnego Internetu, a także korzystnych pakietów oferowanych przez macierzyste sieci zastosowanie to wydaje się być przeżytkiem.

Rodzaje Dual SIM

Występują trzy rodzaje technologii Dual SIM: Active (aktywny), Standby (czuwanie) i Passive (bierny). Dual SIM Active polega na tym, że telefon wyposażony w tą technologię ma dwie anteny. Gdy prowadzimy rozmowę z jednej karty, możemy ją zawiesić w chwili, gdy dostaniemy połączenie przychodzące na drugą kartę. Oba numery są więc stale aktywne. Technologia Standby zawiesza możliwość połączenia się z nami na jeden numer, jeżeli akurat prowadzimy rozmowę z drugiego. Z kolei opcja Passive jest najmniej praktyczna. Polega ona na tym, że sami wybieramy, który numer w naszym telefonie jest aktywny. Jest to wyjątkowo mało poręczne. Małym udogodnieniem jest tryb Passive Smart, polegający na tym, iż telefon przekierowuje połączenie przychodzące na numer nieaktywny na numer, który akurat jest aktywny.

Warto zatem rozważyć zakup urządzenia, jakim jest smartfon na dwie karty SIM. Nawet jeżeli nie mamy pomysłu dla jego zastosowania, może niespodziewanie okazać się bardzo praktycznym narzędziem, który znacząco wpłynie na komfort naszego codziennego życia.

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *