Gołubieński Ogród Botaniczny w Kaszubskim Parku Krajobrazowym

Jeden z najstarszych ogrodów botanicznych znajdujących się na terenie województwa Pomorskiego, którego budowa rozpoczęła się w 1971 roku na terenie miejscowości Gołubie (położonej w okolicy miejscowości Stężyca i Kościerzyna) a początki działalności sięgają 1983 roku.

Ogród Botaniczny w Gołubiu zaprasza na:

– zwiedzanie bogatych kolekcji żywych roślin zgromadzonych na terenie ogrodu botanicznego (około 5500 taksonów)
– zwiedzanie kolekcji roślinnych w powiązaniu z szeroko pojętą tematyką zoologiczną – przedstawicielami bezkręgowców i kręgowców spotykanych na terenie ogrodu (ścieżki przyrodnicze)
– warsztaty ekologiczne, z głównym nastawieniem na poznawanie gatunków chronionych, rzadkich i ginących oraz osobliwości flory Pomorza, możliwość wykonywania zielników

gołubie ogród

Ogród jest otwarty około 7 miesięcy w roku (w okresie od 1 kwietnia do 31 października) dla szerokich rzesz zwiedzających. Jego działalność i możliwość zwiedzania, przyczynia się do popularyzacji wiedzy botanicznej. Personel Ogrodu każdego roku wielu konsultacji w zakresie warunków uprawy roślin, zarówno osobom prywatnym, szkołom, instytucjom i innym. Na terenie ogrodu odbywają się również spotkania członków Polskiego Towarzystwa Botanicznego, leśników, działaczy Ligi Ochrony Przyrody, organizacji ekologicznych, samorządowych i wielu innych zainteresowanych botaniką, przyrodą, ekologią.

Gołubieński Ogród Botaniczny w Kaszubskim Parku Krajobrazowym
ul.Botaniczna 21, 83-316 Gołubie.
tel.(58) 6843608
kom.600 872 501
e-mail: zbutowski@wp.pl

Author: jaszewski

Share This Post On

1 Comment

  1. Ponad 4000 roślin zgromadzone na relatywnie niewielkim terenie, ale w ciekawy sposób. Nie schematycznie i nie „pod linijkę”. Byłam we wrześniu, ale mimo to ogród wywarł na mnie wrażenie. Urocza właścicielka (nauczycielka matematyki) z pasją opowiadała o tym miejscu. Można kupić sadzonki roślin lub owoce – ja trafiłam na dereń i w gratisie dostałam przepis na dereniówkę (nie ważne, że „babską”, ważne, że w ogóle). Miłe miejsce. Polecam

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *