Kontener morski – używany czy nowy?

Bezpieczne magazynowanie oraz transportowanie towaru to podstawa dobrze prosperującego biznesu. Dla większości branż to właśnie wspomniany towar stanowi bazę działalności, dlatego tak ważne, aby o niego dbać.
Ceny wynajmu przestrzeni oraz budynku są obecnie zabójcze, przez co rośnie popularność ich alternatyw – kontenerów morskich. Poniżej rozwiejemy twoje wątpliwości dotyczące wyboru nowego lub używanego kontenera, a także przedstawimy ci, czym tak naprawdę cechuje się kontener morski i dlaczego warto zdecydować się na niego!

Kontener morski – właściwości

Obecnie transportowanie towarów po całym globie nie byłoby możliwe na tak dużą skalę, gdyby nie kontenery morskie. To właśnie dzięki nim mogą być przewożone ogromne ilości towaru drobnego oraz wielogabarytowego w najróżniejsze zakątki świata. Kontener morski powstaje w taki sposób, aby był wytrzymały i odporny na długie podróże morskie oraz wszelkie warunki pogodowe. To czyni je niezwykle mocnymi i solidnymi konstrukcjami, które bardzo ciężko drastycznie zniszczyć. Ich ściany oraz sufit powstają z wytrzymałej stali Corten, natomiast podłoga jest tworzona z wysokiej jakości sklejki. Właśnie dlatego kontenery morskie, nawet przy długim użytkowaniu, nie ulegają tak mocno eksploatacji. To sprawia, że można je puścić w drugi obieg, jeżeli nie są nam już potrzebne.

Jak wybrać odpowiedni kontener morski?

Kontenery morskie występują w naprawdę wielu rozmiarach oraz wersjach. Najczęściej ich ładowność określa się za pomocą ilości europalet, które zmieszczą. W taki sposób możemy powiedzieć, że najmniejszy kontener ma pakowność rzędu trzech europalet, a największy 33. Dodatkowo niekiedy przy nazwie kontenera występują różne znaczenia literowe. Pierwsze z nich, czyli HC, oznacza High Cube – kontener podwyższany. Następnie OT, czyli Open Top, oznacza kontener o otwartym dachu. DD, Double Door, posiada podwójny otwór drzwiowy. PW – Palet Wide, to kontener, który jest w pełni dopasowany do ładowności palet. Kwestie te najczęściej można dopasować do wymagań klienta, w zależności jakie ma on potrzeby. Przewożone towary mogą być naprawdę różne, dlatego warto znać swoje możliwości bezpiecznego transportu.

Nowy czy używany?

Warto podkreślić, że używane kontenery morskie najczęściej niczym nie odbiegają od ich nowych wersji. Używki podlegają pracom serwisowym, tak by przywrócić ich maksymalną użyteczność. To, co je przede wszystkim różni od nowych kontenerów to cena – te używane są o wiele tańsze. Aspekt finansowy jest bardzo często najważniejszym kryterium dla firm, dlatego warto go wziąć pod uwagę. W tym przypadku nie tracisz na jakości produktu mimo, iż decydujesz się na jego używaną wersję.

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *