Kto tworzy strony internetowe?

Obecność w sieci to podstawa – bez względu na to, czy prowadzisz mały, średni czy duży biznes. Dlaczego? Bo możliwe, że właśnie w tej chwili Twój potencjalny klient poszukuje w sieci informacji o produktach i usługach – również takich, które gwarantuje Twoja firma. Najlepszym miejscem, które umożliwia zaprezentowanie oferty, jest strona internetowa. Wykorzystaj nieograniczone możliwości online i załóż firmowy serwis. Ale najpierw sprawdź, kto tworzy witryny WWW i z czyjej pomocy warto skorzystać.

Tworzenie stron internetowych – dlaczego warto?

Prowadzisz biznes, ale nie docierasz do nowych klientów? Wizytówki, gazetki, ulotki i katalogi przestały przynosić rezultaty, a o Twojej działalności wciąż wie tylko lokalna społeczność? A może dopiero myślisz o założeniu firmy? Jeśli choć na jedno pytanie, Twoja odpowiedź brzmi tak, to własna strona internetowa jest rozwiązaniem Twoich problemów.
Marka powinna być w końcu tam, gdzie są jej klienci. A według najnowszego raportu „Digital 2022: Poland” nawet 32 miliony osób korzysta w naszym kraju z Internetu. Prawda, że sporo? Do tego większość użytkowników poszukuje w sieci odpowiedzi na pytania oraz informacji o produktach i usługach. Wykorzystaj ten fakt i zacznij pozyskiwać klientów dzięki skutecznej stronie WWW.
Pamiętaj jednak, że dotarcie do grupy docelowej to tylko jedna z wielu korzyści wynikających ze stworzenia firmowej witryny! Strona internetowa to niezwykle opłacalna inwestycja, ponieważ:

 • jest doskonałą formą promocji dla usług i produktów,
 • pełni funkcję wirtualnej wizytówki przedsiębiorstwa,
 • pozwala analizować działania swoje i konkurencji,
 • umożliwia kontakt i poprawia komunikację z odbiorcami,
 • buduje rozpoznawalność i pozycję eksperta w branży,
 • pozwala oszczędzić czas i pieniądze oraz zwiększa zyski,
 • działa 24/7 i ułatwia odnaleźć ofertę Twojej firmy w sieci.

Co ważne, tylko witryna zaprojektowana z myślą o potrzebach użytkowników oraz zgodnie z wymogami wyszukiwarki może zagwarantować wymienione powyżej rezultaty. Zastanawiasz się, kto tworzy skuteczne strony WWW? Chcesz zainwestować we własny serwis, ale nie wiesz, z jakiego rozwiązania skorzystać? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Czego potrzebujesz, by stworzyć stronę WWW?

Jak już wiesz, witryna to wizytówka firmy w sieci. Bez względu na to, czy chcesz zbudować prosty serwis, czy też postawić na rozbudowany sklep internetowy, to musisz zadbać o trzy podstawowe elementy.

1. Atrakcyjna domena internetowa

Żadna witryna nie może obejść się bez domeny, czyli unikalnego adresu WWW. Składa się on z nazwy głównej i rozszerzenia. Staranny dobór tych elementów może wpłynąć na zainteresowanie firmą w sieci. Dlatego postaw na łatwą do zapamiętania domenę, która będzie kojarzyć się z prowadzoną przez Ciebie działalnością.

2. Sprawny hosting

Ciągłość działania strony internetowej gwarantuje domena wraz z hostingiem. Drugim elementem jest więc wynajęte miejsce na serwerze – to właśnie tutaj przechowuje się wszystkie części składowe witryny. Wybierz odpowiedniego dostawcę, aby zapewnić stały dostęp do serwisu dla obecnych i przyszłych klientów.

3. Nowoczesny projekt WWW

Stworzenie strony internetowej od podstaw wymaga nie tylko pomysłu oraz domeny i hostingu, ale również atrakcyjnego projektu WWW. Pamiętaj, że powinien być on nie tylko dopasowany do potrzeb Twojego biznesu, ale również do grupy docelowej. Dlatego witryny projektuje się zgodnie z User Experience – co oznacza, że serwis jest przyjazny dla użytkowników.
Szukasz kogoś, kto stworzy dla Twojej firmy stronę WWW? Postaw na specjalistów, którzy gwarantują wszystkie kluczowe elementy witryny w jednym pakiecie.

Gdzie założyć stronę internetową?

Aby skutecznie rywalizować z konkurencją w branży, musisz postawić na silną obecność w sieci. Może Ci to zapewnić atrakcyjna i nowoczesna strona internetowa. Określ więc swoje potrzeby, dostępny budżet oraz wiedzę i wybierz jedno z dostępnych rozwiązań, które umożliwia stworzenie firmowej witryny.

1. Kreatory stron WWW

Nie masz dużego budżetu ani specjalistycznej wiedzy? W takim razie kreatory stron WWW mogą okazać się dla Ciebie interesującą opcją. Przede wszystkim dlatego, że dzięki dostępnym szablonom i gotowym rozwiązaniom umożliwiają szybkie i samodzielne stworzenie witryny bez znajomości języka oprogramowania.
Budowanie stron internetowych w darmowych generatorach ma jednak sporo wad. Przede wszystkim obsługą serwisu należy zająć się w tym przypadku samodzielnie. Co więcej, gotowa witryna ma ograniczone możliwości rozwoju np. w zakresie pozycjonowania. Ponadto wiele ważnych opcji i funkcjonalności jest dodatkowo płatnych.

2. Platformy oparte o CMS lub model SaaS

Sprawne i nieskomplikowane projektowanie stron internetowych gwarantują również platformy oparte o CMS czy model SaaS.
Pierwsza opcja to oprogramowanie, które pozwala tworzyć, edytować i zarządzać zawartością witryn. Do zalet tego rozwiązania należy intuicyjna obsługa, możliwość szybkiej pracy z treścią oraz gotowe szablony. Niestety w tym przypadku o takie elementy jak obsługa serwisu, hosting czy domena musisz zadbać samodzielnie.
Chcesz szybko zbudować witrynę lub dedykowany sklep internetowy? Pomyśl więc o modelu SaaS. To świetna opcja dla firm z ograniczonym budżetem. Dostawca oferuje kilka pakietów oraz tanie i proste w użytkowaniu oprogramowanie. Niestety wybór platformy „chmurowej” ogranicza możliwości w zakresie rozbudowy serwisu czy wprowadzania indywidualnych rozwiązań.

3. Współpraca z agencją SEO i SEM

Chcesz stworzyć stronę internetową, ale brakuje Ci czasu i wiedzy technicznej, by zrobić to samodzielnie? Oczekujesz długoterminowej współpracy? Zależy Ci nie tylko na budowie, ale również na obsłudze firmowej witryny? W takim razie skorzystaj z oferty agencji SEO i SEM.
Nad zaprojektowaniem atrakcyjnego i funkcjonalnego serwisu będzie czuwał w tym przypadku sztab specjalistów. To idealne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców. Współpraca z fachowcami gwarantuje określoną jakość, bezpieczeństwo i zgodność z najnowszymi trendami. Nie wybieraj jednak po omacku! Postaw na sprawdzoną ofertę marki WeNet.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z agencją WeNet?

Wiesz już, kto tworzy strony internetowe. Znasz również wszelkie dostępne opcje na start w Internecie. Czas więc zacząć działać i skutecznie pozyskiwać klientów. Wszystko, czego potrzebujesz do budowy, prowadzenia, ochrony i obsługi witryny WWW Twojej firmy, zyskasz, gdy wybierz ofertę agencji WeNet.
Specjaliści przygotują dla Ciebie skuteczną stronę, która będzie:

 • bezpieczna – chroniona certyfikatem SSL,
 • atrakcyjna – dopasowana do branży i spójna kolorystycznie,
 • przyjazna dla użytkowników – tworzona zgodnie z zasadami UX,
 • sprawnie działająca – wyświetla się szybko na różnych urządzeniach,
 • responsywna – przystosowana do wszystkich szerokości ekranu,
 • zoptymalizowana – zaprojektowana zgodnie z wytycznymi Google,
 • wartościowa dla odbiorców – zawierająca wysokiej jakości treści eksperckie.

W pakiecie otrzymasz również sprawny hosting, atrakcyjną domenę oraz pomoc dedykowanego opiekuna, który będzie dostępny na każdym etapie współpracy. Kiedy Ty skupisz się na prowadzeniu swojego biznesu, agencja wypromuje Twoją firmę w Internecie. Wejdź na WeNet.pl i przekonaj się, co jeszcze możesz zyskać.

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *