Domy wczasowe Wdzydze Kiszewskie – Helena Danuta Gabriela

Jeden z najbardziej znanych ośrodków wczasowych na Kaszubach, położony w samym centrum Kaszub wśród jezior i lasów. Mowa o zespole trzech (a od niedawna) czterech pensjonatów mieszczących się na terenie miejscowości Wdzydze Kiszewskie – Helena, Danuta, Gabriela oraz najmłodszy z nich – Villa Marzenie.

Już od kilkudziesięciu lat domy wczasowe we Wdzydzach Kiszewskich znane są z organizowania imprez okolicznościowych takich jak wesela, chrzciny, komunie, wesela czy rocznice. Organizowane są tutaj również zielone szkoły na Kaszubach, turnusy rehabilitacyjne, Andrzejki, Sylwestry, Wielkanoc czy zimowe kuligi z pochodniami. Ponadto na terenie ośrodka istnieje możliwość organizacji imprez integracyjnych dla firm, przejażdżek wozami, bryczkami oraz jazda konna. Dużym zainteresowaniem cieszą się również imprezy grillowe z pieczonym dzikiem w roli głównej. Na terenie domów wczasowych znajduje się łącznie ponad 100 miejsc noclegowych.

Domy wczasowe Helena Danuta Gabriela posiadają gotową ofertę zarówno dla firm (oferty szkoleniowe, jesienne ogniska, spotkania wigilijne), dla szkół (zielone szkoły, warsztaty kulinarne, pobyty jednodniowe dla szkół i przedszkoli) jak również warsztaty kulinarne przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży.

Wdzydze Kiszewskie

Jedną z głównych atrakcji jaka znajduje się na terenie Domów Wczasowych jest stadnina koni „Kaszebsci Rodeo” która zaprasza na jazdy konne, przejażdżki bryczką, wozami oraz kuligi z pochodniami po kaszubskich lasach. Na stronie internetowej znajdą Państwo dodatkowe informacje na temat stadniny jak cennik jazd konnych czy informacje na temat organizacji kuligów z ogniskiem.

Wdzydze Kiszewskie to mała wieś kaszubska położona w województwie Pomorskim, położona nad jeziorem Gołuń, siedziba najstarszego w Polsce skansenu Kaszubskiego Parku Etnograficznego a nad jeziorem znajduje się wysoka wieża widokowa o wysokości prawie 36 metrów. Najbliższą największą miejscowością jest Kościerzyna położona 15 km na północ, od Trójmiasta Wdzydze dzieli odległość ok. 80 km.

Zespół Domów Wczasowych HELENA – DANUTA – GABRIELA
Wdzydze Kiszewskie 41-43
83-406 Wdzydze
Tel. +58 686 13 08, kom. +48 602 242 512, FAX +58 686 13 28
e-mail: helenadw@wp.pl
www: www.helena.kaszuby.pl

Author: jaszewski

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *